خانه / فواید خوردن صبحانه / 6 دلیل مهم که نباید از صبحانه گذشت !

6 دلیل مهم که نباید از صبحانه گذشت !

صبحانه مهمترین وعده غذایی است، اما بسیاری از مردم این وعده غذایی را از دست می دهند. در واقع، مطالعات نشان می دهد که کمتر از 40 درصد آمریکایی ها روزانه صبحانه می خورند. اکثر مردم برنامه های بسیار پر مشغله ای دارند و وقت کمتری برای صبحانه صرف می کنند. با این حال، قبل از شروع روز، باید بهترین غذا را بخورید. بعضی از مزایایی که می توانید از صبحانه خوردن بدست بیاورید، در زیر به آن اشاره می شود:

افزایش انرژی

اگر در صبح احساس تنبلی می کنید، یک صبحانه مغذی به شما کلی انرژی می دهد. صبحانه ی دارای فیبر، ویتامین C و ویتامین D ، به افزایش سطح انرژی شما کمک می کند. نان تست غنی شده با تخم مرغ و آب پرتقال، نمونه هایی از یک صبحانه مغذی است.

به شما کمک می کند که بهتر تمرکز کنید

اگر شکم شما سیر باشد، راحت تر در محیط کار و یا مدرسه می توانید تمرکز کنید. از سوی دیگر، اگر شما صبحانه را حذف کنید، به سختی می توانید تمرکز کنید. هنگامی که شما گرسنه هستید، سخت است که در مورد هر چیز دیگری به جز غذا فکر کنید!

جلوگیری از افزایش وزن

محققان دریافتند افرادی که صبحانه را از دست می دهند بیشتر احتمال دارد اضافه وزن داشته باشند. براساس مطالعات انجام شده که عادت های غذایی 2200 نوجوان را تجزیه و تحلیل کردند. نتایج مطالعه نشان داد که نوجوانانی که به طور منظم صبحانه خوردند، اضافه وزن نداشتند. محققان همچنین دریافتند که افرادی که صبحانه خوردند فعالیت بدنی منظمی دارند.

هنگامی که شما صبحانه را از دست می دهید، موقع ناهار و شام خیلی بیشتر غذا می خورید. و بدن کالری بیشتری ذخیره می کند.

به شما کمک می کند که کلسترول نوع بد را کاهش دهید

کلسترول LDL بدترین نوع کلسترول است. کلسترول LDL در رگ ها و شاهرگ ها درست ایجاد می شوند که احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد. مطالعات نشان داده است که خوردن صبحانه به طور مرتب می تواند به کاهش کلسترول LDL کمک کند.

جلوگیری از حمله قلبی

طبق مطالعات جدید دانشکده هاروارد، افرادی که صبحانه نمی خورند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به حمله قلبی هستند. طبق این مطالعات که بر روی 27000 نفر بین 45 تا 85 سال انجام شده، افرادی که صبحانه نمی خورند 27٪ بیشتر در معرض حمله قلبی هستند. حذف صبحانه خطر کلسترول بالا، چاقی، فشار خون بالا و دیابت را افزایش می دهد که همه از عوامل ابتلاء به بیماری قلبی است. بنابراین، اگر شما صبحانه بخورید، ممکن است بتوانید خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش دهید.

بسیار مهم است که برای صرف صبحانه وقت بگذارید. صبحانه سالم متابولیسم شما را افزایش می دهد، انرژی شما را افزایش می دهد، به شما کمک می کند تمرکز کنید و کلسترول بد را کاهش دهید. همچنین می تواند مانع از افزایش وزن و کاهش خطر ابتلا به حمله قلبی شود.

درباره‌ی مینا جعفرزاده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *